Na lounských silnicích zemřeli v minulém týdnu dva lidé

05.11.2018
Ilustrační foto
Uplynulý týden se na silnicích lounského okresu událo podle statistik 25 dopravních nehod. Počet zranění byl při těchto střetech nízký, pouze jedno lehké. Avšak k životům účastníků už kolize tak shovívavé nebyly. Při jedné dopravní nehodě v pondělí 29. října na silnici č. 7 před obcí Panenský Týnec ve směru na Chomutov zemřeli dva lidé. Osobní vozidlo vjelo do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím nákladním automobilem. Pro osádku osobního vozidla byly následky nárazu fatální.


Škoda způsobená dopravními nehodami vyšplhala minulý týden na 3 395 500 korun. Způsob jízdy byl na vině 11 střetů. Nehody nezaviněné řidiči se do statistik zapsaly číslem 7. Rychlost se podílela na kolizích v 6 případech a 1 řidič nedal přednost v jízdě. Policisté při dechových zkouškách nenaměřili alkohol v těle ani jednoho řidiče.

O víkendu se přihodilo celkem 8 dopravních nehod. Způsobená škoda vystoupala na 430 000 korun. Nejčastěji se v těchto dnech bouralo kvůli zvěři, ve 4 případech. Způsob jízdy se podepsal na střetech 2krát, rychlost 1krát a přednost také 1krát.

Vzestupná tendence dopravních nehod
Policisté v okrese Louny vyjížděli od začátku roku k dnešnímu dni k 1 281 dopravním nehodám. Na silnicích bohužel zemřelo již 9 účastníků. Těžce zraněno bylo 19 osob a lehce 269. Vzestupná tendence dopravních nehod pokračuje. V loňském roce se přihodilo za toto období 1 189 střetů a v roce 2016 1 046. Na vině je nejčastěji způsob jízdy.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Lounska